Normal Bir Siyasetçi Değilim | Melih Gökçek

İbrahim Melih Gökçek Ankara denince akla gelen ilk isim. Uzun yıllar Ankara Büyükşehir Belediyesini yönetmiş olmasına rağmen Sayın Gökçek’in herkesin yakından tanıdığı biri haline gelmesinin tek sebebi bu değil tabii. Melih Bey’in siyasi hayatı gerek olaylara bakış açısı gerek sosyal medyayı kullanış şekli olsun her zaman diğer siyasi isimlerden farklı oldu.

Melih Bey’e ilk olarak zaman zaman her kesimden insanın da beğenisini kazanan Mansur Yavaş hakkında ne düşündüğünü sorarak başladık sohbetimize. Aldığımız cevaplar da oldukça ilginçti doğrusu. Melih Bey, Mansur Yavaş’ın kamuoyuna yansıtılan hiç bir icraatının gösterildiği gibi olmadığını, gerçek Ankaralıların da bunun farkında olduğunu ancak dışarıdan bakanların bunu görememesi için algı çalışmaları yapıldığını iddia ediyor. Hatta iddiasını bir adım öteye taşıyarak Mansur Yavaş’ı defalarca halk önünde tartışmaya davet ettiğini ancak Sayın Yavaş’ın asla bu teklifleri kabul etmediğini çünkü kendisine sistematik bir şekilde iftira atıldığını, bu iftiraların başında da Anka Park hakkında yapılan haberlerin geldiğini söylüyor.

Ancak Sayın Gökçek yalnızca muhalif isimlere kırgın değil. Zamanında kendi partisinde kurulan kulisler ve bir takım kıskançlıklar yüzünden Ak Parti’den ayrılmak durumunda kalmış olmasına da kırgın. Yine de hiç bir zaman kin tutan bir insan olmadığının hele ki Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hiç bir zaman da suçlamadığının özellikle altını çiziyor Melih Bey.

Sayın Gökçek’in güncel siyasetin yanı sıra hepimizin hafızasında yer eden Gezi olayları ve 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili de içten açıklamalarda bulunduğu ve rahmetli Erbakan Hoca ile daha önce kimseye anlatmadığı anılarını paylaştığı bu güzel sohbetimiz için kendisine teşekkür ediyor, sizi de bize katılmaya davet ediyorum.

Bir cevap yazın

To top