Bugün Memleketin Meselesi Nedir? Sedat Peker mi? | Ertuğrul Özkök

Bugünkü güncel sohbetimizin konuğu deneyimli gazeteci ve yazar Ertuğrul Özkök oldu.

Türk medya tarihinin belki de en çok tartışılan ve uzun yıllar boyunca popülerliğini hiç kaybetmeyen tek gazetecisi belki de kendisidir.

Sayın Özkök’ün yaptığı açıklamalardan satır başları:

-Bugün nedir memleketin meselesi? Sedat Peker mi yani memleketin meselesi bugün? Türkiye’nin çok ciddi sorunları var. Ülkenin meselesi artık geçmişte idam edilen başbakanın idam edilmesi, Sedat Peker veya başka bir şey değil. Türkiye’nin çocukları yurt dışına gidiyor. İşte bunlar Türkiye’nin meseleleri.

-Özgür çalışabilen, demokratik kurallar çerçevesinde özgürlüklerini kullanabilen, sorumluluk sahibi bir medya herkes için iyisidir.

-Liderlik vasıflarına sahip olma bakımından bence Tayyip Erdoğan dünya çapında büyük bir lider. Ve takdir ettiğim bir tarafı var; birlikte çalıştığı insanlarla ilgili sorumluklarını yüklenmesini biliyor.

-Çocukluğumdan beri hiçbir zaman kitlelerin alkışını ve onayını alayım duygusuyla olmadım, hep yalnız gittim. Benim günde konuştuğum insan sayısı 3-4’ü geçmez. Ben okuyan seyreden bir insanım ve dünyayı öyle takip ediyorum. Ben bireylerin gücüne inanırım!

Bu keyifli sohbetimize yorum yapmayı unutmayın! Bir sonraki videoda görüşmek üzere… 🙂

Bir cevap yazın

To top