Gençlerin Yüzde Doksan’ı Muhalefeti Destekliyor! | Yusuf Kaplan

Herkese merhaba arkadaşlar. Her hafta perşembe günleri buluştuğumuz Peki Sonra’da bu hafta konuğumuz Akademisyen – Yazar Yusuf Kaplan!

Değerli ilim insanı Yusuf Kaplan ile sosyoloji temelli, zaman zaman da güncel siyasete girdiğimiz keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Umarım beğenirsiniz…

Gençlerin Yüzde Doksan’ı Muhalefeti Destekliyor

Akademisyen Yusuf Kaplan gençlerin sosyal medyanın da etkisiyle genellikle muhalefeti desteklerini söyledi.
Yusuf Kaplan, AK Parti’nin sosyal medyada etkili bir strateji izlemediği sürece gençleri kaybetmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Gençlerin doğasına muhalefetin söylemlerinin daha uygun olduğunu söyleyen Kaplan, iktidarın söylem değişikliğine de ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Öte yandan Kaplan, AK Parti’nin 20 yıllık iktidar sürecinde siyasi iktidarı sağladığını ancak kültürel iktidarı ele alamadığını da dile getirdi. Asıl iktidarın kültürel iktidarı ele geçirmekle olduğunu vurgulayan Yusuf Kaplan dindar nesil yetiştireceğiz söylemi hatalı bir söylemdi vurgusu yaptı.

Laiklik Bu Ülkeye Vurulmuş Pranga

laiklik konusunda da önemli demeçler veren Yusuf Kaplan, laikliğin Türkiye’de yanlış algılandığını Türkiye’deki gibi bir laiklik anlayışının dünyanın hiçbir yerinde olmadığını söyledi…

Bir cevap yazın

To top