Bu Sohbete Devam Edersek Yayını Kaldırabilirler | Fatih Erbakan

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Adem Metan’ın Youtube Kanalında hazırlayıp sunduğu ‘’Peki Sonra’’ programına konuk oldu.

‘’Erbakan Hocanın dönemi bolluk, bereketlik dönemi olarak anılıyor, inşallah biz de öyle olmayı planlıyoruz.’’, ‘’Gerici denilen Erbakan Hoca ASELSAN’ı Kurdu.’’ ‘’ Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya Cami İçin ‘’Erbakan Hocanın Hayalini Gerçekleştirdik ‘’ dedi. ‘’ ‘’ 2023 Seçimlerinde İktidar Değişim İhtimali Yüksek’’,’’ Babam Kuru Fasulye – Mantı Partisini Özellikle Karşıt Görüşlerle Yapar Onları Dinlerdi.’’, ‘’ Medyada Tıpkı Siyasi Ortam Gibi Bir Kutuplaşma Altında’’ yorumlarında bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan ile Adem Metan’ın Youtube Kanalındaki ‘’Peki Sonra ‘’ programında öne çıkan konu başlıkları ise şöyle;

Rahmetli Erbakan Hocamızın İzinden Gidiyoruz

Biz bu işi bir ibadet olarak yapıyoruz derdi, islam dininin de en büyük ibadet insanlara faydalı olmak, maddi manevi destek olmak .. Günümüz şartlarında bunu sağlayabilmenin yolu da siyasetten geçiyor. Çünkü yetki sahibi olursanız ancak çifte standardı ortadan kaldırabilirsiniz, insanların derdine derman olursunuz, sömürüden kurtarırsınız. Rahmetli Erbakan Hocamızın çizgisinden giderek bunu yapmaya çalışıyoruz. Böylece siyasi bir figür olarak çalışma ortaya koyuyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya Cami İçin ‘’Erbakan Hocanın Hayalini Gerçekleştirdik ‘’ Dedi.
Sayın Erdoğan ve ailesi evime geldiler, çocuklarıyla tanıştık ablamın evine geldiler. Bizim genelde üslubumuz uygun olacak diye yola çıktık. Şahıslar üzerinden değil siyaset üzerinden bir siyaset yapılacak ve sadece eleştiren değil çözüm üreten bir siyaset yapacağız. Hatta akılda kalıcı olsun diye de ‘’ siyasete zarafet, nezaket getireceğiz.’’ Demiştik ona riayet etmeye çalışıyoruz, toplumda bunu istiyor aslında, kutuplaşmış bir ortamda, siyasetin inanç gibi görüldüğü bir ortamda bu siyaset milletin derdine derman olmaz. Siz kendi nefsinizi tatmin edip de ağzınıza geleni söyleyince ne oluyor? Kalbinizi soğutuyorsunuz içinizi soğutuyorsunuz ama milletin derdi ortada asıl milletin derdine derman olunması lazım. Biz bu prensiplerle yola çıktık inşallah öyle de devam eder. Cumhurbaşkanı ile en son Ayasofya açıldığında ben tebrik etmek için aramıştım o zaman görüşmüştük kendisi de bu Erbakan Hocanın da hayaliydi onu gerçekleştirmiş olduk dedi tabi çok memnun oldum, ilk kılınacak namaza davet edildim ilk namazı birlikte kıldık birde Kıbrıs’ta bu son Temmuz’da Kıbrıs Harekatının Yıldönümü kutlamalarında yine davet ettiler sağ olsunlar birlikte kutlamalara katıldık. Kıbrıs’ın Erbakan Hoca ile de yakınlığından dolayı katılım sağladık. Orada rahmetli Bülent Ecevit Londra’da görüşmedeyken Erbakan Hoca Başbakan Vekili sıfatıyla hareket emrini vermişti rahmetli Genelkurmay Başkanı Semih Sancar’a ve böylece muazzam bir zafer kazanıldı.

2023 Seçimlerinde İktidar Değişim İhtimali Yüksek

2023 Seçimleri çok hareketli çok renkli bir seçim olacakmış gibi gözüküyor. Bir iktidar değişikliği ihtimali yüksek şimdiye kadar olan seçimlerde işin galibi zaten belli oluyordu genelde iktidar AK Parti acık ara hepsinde anketlerde de gözüktüğü gibi önde tamamlanacağı belli bir şekilde seçim yapılıyordu. Seçim bir yerde resmi prosedür tamamlansın gibi yapılıyordu. Bu sefer durum biraz farklı çok çeşitli anket firmaları bir iktidar değişikliği olma ihtimali, bir Cumhurbaşkanı gelme ihtimali yüksek görünüyor o nedenle çok hareketli ve sonucu tam belli olmayan bir seçim çok da heyecanlı olacak diye düşünüyorum.

Bir İttifakta Yer Almayacağız

İktidarın yanlışları var muhalefete de baktığınızda onların da eleştirdiğimiz yönleri var. Bir tercih yapmak zorunda kalmazsınız. Kendim direk giriyorum diyebilirsiniz sonuçlarına katlanırsınız neticede hukuki bir zorunluluk yok bir ittifakta olacaksınız diye gönlümüzde yatan da kendimiz olarak yer almak zaten. Seçmen de bunu istiyor ittifaklarda olmamızı istemiyorlar. Bu yapıda seçmen aslında iki ittifaktan da memnun değil gibi. Türkiye’de dünyanın başka hiçbir yerinde olamayacak tarzda % 20-22’lik bir kararsız seçmen kitlesi var. Sadece sağ partililer olarak bir araya gelebileceğimiz üçüncü ittifak olabilir. Bunlar seçime 3-4 ay kala belli olacak.

To top