İyi Parti HDP’yi Meşru Görmedi | Yavuz Ağıralioğlu

Bugünkü müthiş sohbetimizin başrolünde İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu var.
“Bağırmaya başladıysanız mesafeler açılıyor demektir” diyen Sayın Ağıralioğlu yaşadığımız dönemle ilgili oldukça çarpıcı ve samimi itiraflarda bulundu.

Arkadaşlığın başka siyasetin başka olduğu su götürmez bir gerçek iken, genel kurul salonunun kapısında kalbimizi ve vicdanımızı bir masaya bırakmamalıyız, siyasi olarak kulvarlar farklı olsa da memleket için omuz omuza vermiş insanlar olmalıyız fikrini her seferinde vurgulayan, liderlerin kendi yerini koruma korkusundan çok memlekete faydalı siyasi isimler yetiştirme endişesi taşıması gerektiğini söyleyen Sayın Ağıralioğlu, siyasetin mevcut durumundan hiç memnun olmadığını ve siyaset dilinin değişmesi gerektiğini düşünüyor.

Peki, kendisinin bulunduğu ittifak ortamı herkesin fikrinin temsiliyeti için kurulmuş bir ittifak mı? Ülkücü hareket ile siyasi hayatına başlamış biri olarak HDP ile İyi Partinin aynı ittifak içerisinde bulunması hakkında ne düşünüyor? HDP’yi meşru bir parti olarak görüyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerine ne cevap veriyor? Kendisi Sayın Erdoğan’ın hangi siyasi hamlelerini yanlış buluyor? En önemlisi empati özelliğini tamamen kaybettiğimiz bugünlerde kendisinin çözüm önerisi ne?

Bir cevap yazın

To top